İç Açı

24 yaşındaki hemşire, vücuduna ilaç enjekte ederek intihar etti

Diyarbakır’da özel bir hastanede çalışan 24 yaşındaki hemşire vücuduna enjekte ettiği anestezi ilacı ile intihar etti.

Diyarbakır’da özel bir hastanede çalışan hemşire 24 yaşındaki Saliha Hacıoğlu, evinde kimsenin bulunmadığı bir sırada vücuduna enjekte ettiği anestezi ilacı ile intihar etti.

Diyarbakır Bağlar’da hemşire Saliha Halıcıoğlu, önceki gece, 2 yıldır çalıştığı hastanede bir telefon görüşmesi yaptıktan sonra hızla çıkarak evine gitti.

Hacıoğlu’nun telefonlara cevap vermemesi üzerine evine giden yakınları ve arkadaşları, genç hemşireyi hareketsiz halde buldu. İhbar üzerine eve gelen sağlık ekibi, Saliha Halıcıoğlu’nun yaşamını yitirdiğini belirledi. Polis ekibinin incelemesinin ardından Halıcıoğlu’nun cesedi, otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Selahattini Eyubi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Saliha Halıcıoğlu’nun telefonlara cevap vermemesi üzerine merkez Bağlar İlçesi’ndeki evine giden yakınları ve arkadaşları, genç hemşireyi hareketsiz halde buldu. İhbar üzerine eve gelen sağlık ekibi, Saliha Halıcıoğlu’nun yaşamını yitirdiğini belirledi.
Polis ekibinin incelemesinin ardından H.’nin cesedi, otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Selahattini Eyubi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

“Hastaneden gizlice aldı” iddiası

Yapılan otopside, hemşire Saliha Halıcıoğlu’nun vücuduna anestezi ilacı enjekte ederek yaşamına son verdiği belirlendi. Anestezi ilacını çalıştığı hastaneden gizlice aldığı belirlenen Saliha Halıcıoğlu’nun Konya Akşehirli olduğu ve 2 yıldır Diyarbakır’da çalıştığı belirtildi. Saliha’nın yıllar önce anne ve babasının ayrıldığı, bu yüzden psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenilirken, cenazesi memleketi Konya’nın Akşehir İlçesi’ne gönderilerek toprağa verildi. Polis, genç hemşirenin intihar nedenini araştırırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Yukarı