İç Açı

Batman'da bir korucu evde uyuyan iki çocuğu vurdu!

Batman’da bir korucunun sabaha karşı bir evin penceresinden içeriye ateş ettiği evde uyuyan iki çocuğu vurduğu öğrenildi.

Silopi’de polislerin panzerle duvarını yıkarak içine daldıkları evde 2 çocuğun ölümüne yol açmalarından sonra, Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Kayapınar beldesinde de bir korucunun sabaha karşı bir evin penceresinden içeriye ateş ettiği, evde uyuyan iki çocuğun yaralandığı bildirildi.

Dihaber’in aktardığına göre, Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Kayapınar beldesinde bir korucu sabaha doğru saat 04.00 sıralarında uyuyan iki çocuğu silahla vurdu. Beldede ikamet eden A.E. isimli korucu, sabaha karşı akrabası olan Hayrettin Dündar K.’nin evinin önüne geldi. Korucu A.E. evin penceresinden içeriye doğru av tüfeğiyle ateş açtı. Açılan ateş sonucu yataklarında uyuyan E.K. (16) ve V.D.K. (14) isimli kardeşler yaralandı.

Yaralı çocuklar çağrılan ambulanslarla Gercüş Devlet Hastanesine kaldırıldı. İlk müdahalenin ardından Batman Bölge Devlet Hastanesine sevk edilen çocukların durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Çocuklara ateş açan korucu A.E. gözaltına alındı. Saldırının nedeni henüz öğrenilemedi.

Yukarı