Kadınların Sesi

Hala ve yeğenine uykularında asitle saldırdılar

Denizli’de 10 yaşındaki kız çocuğu ile 26 yaşındaki halası evlerinde uyurken iki kişinin asitli saldırısına uğradı.

Denizli’de Merkezefendi İlçesi’nde, ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki Elif Nur Sezer ile halası 26 yaşındaki Yıldız Sezer, gece evlerinde aynı yatakta birlikte uyurken, içeri giren giren kimliği belirsiz iki kişinin asitli saldırısına uğradı.

Uykularında karşılaştıkları saldırı esnasında ne olduğunu anlamayan, ancak üzerlerine dökülen asit nedeniyle büyük acı çeken hala ve yeğeni, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Polis, bu saldırıyı kimin yaptığını belirleyip, yakalamak için çalışma başlattı.

Kan dolduran olay, geçen cuma günü saat 04.00 sıralarında, Sırakapılar Mahallesi Denizli Devlet Hastanesi karşısında meydana geldi. Arif Yalınkaya İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Elif Nur Sezer ile halası Yıldız Sezer, aynı odada birlikte uykuya daldı. İddiaya göre gece üçüncü kattaki daireye gelen kimliği belirsiz iki kişi, kapıyı açarak eve girdi. Elif Nur ile halası Yıldız Sezer’in birlikte uyuduğu odaya giren saldırganlar, teyze ve yeğeninin üzerine asit döküp kaçtı. Ne olduğunu anlamayan Elif Nur Sezer ile Yıldız Sezer, ilk olarak üzerlerindeki ıslaklığı fark etti ardından da üzerlerine dökülen asitle yanmaya başladı. Yüzlerinde, kollarında, sırt, boyun ve ve göğüs bölgelerinde dökülen asit nedeniyle büyük acı içinde yanmaya başlayan teyze ve yeğeninin feryatlarına, aynı evde kalan Yıldız Sezer’in annesi ev hanımı Elif Sezer ile işçi emeklisi babası Musa Sezer koştu. Üzerlerindeki kıyafetleri çıkarılan Elif Nur ile Yıldız Sezer’in yanan bölgeleri önce suyla yıkandı ardından eve çağrılan ambulansla Denizli Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Minik Elif Nur Sezer’in yüzünde ve kollarında asit nedeniyle yanık oluşurken, Yıldız Sezer’in ise yüzünün büyük bölümü, sırtı ve göğüs bölgesinin büyük kısmı aside maruz kalarak yandı.

İki kişi kaçtı

Polis, evde ve çevresinde inceleme yaptı. Kapılarda parmak izi araştırması yapan polis ekipleri, binanın yanındaki bir işyerinde güvenlik kamera kayıtlarını inceledi. Kamera kayıtlarında binadan çıkan iki kişinin duvardan atlayarak kaçtığı tespit edildi. Polis asitli saldırıda bulunanları yakalamak için çalışma başlattı. Dairenin çelik kapısında da inceleme yapan polis ekipleri, hiçbir zorlama izine rastlamadı. Evdeki herkesin ve yakınlarının ifadesi alan polis, saldırganların içeri nasıl girdiğini de araştırıyor. Ayrıca, asidin türünü tespit etmek için evdeki asit dökülen çarşaftan da örnek alındı.

Eski nişanlıdan şüpheleniliyor

Kızının ve kız kardeşinin asitli saldırıya uğradığını ve hastanede büyük acılar çektiklerini söyleyen kepçe operatörü 34 yaşındaki Halil İbrahim Sezer, saldırganların eve nasıl girdiklerini anlayamadıklarını belirtti. Saldırıyı Avustralya’da yaşayan M.G.’nin yaptırmış olabileceğini iddia eden Halil İbrahim Sezer, “İki kişi eve girmiş, kızım ve kardeşimin üzerine asit dökmüş, eve nasıl girdikleri bilmiyoruz. Kapıda zorlama izi yok. Asidi önce fark etmemişler, bir süre sonra yanmaya başlamışlar, sonra suyla yıkanıp, hastaneye götürüldüler. Kız kardeşimin eski nişanlısı vardı, evli çıktığı için ayrıldılar. Avustralya’da yaşayan bu kişiden şüpheleniyoruz. Onun yaptırma ihtimali üzerinde duruyoruz. Çünkü daha önce de kız kardeşimin kız arkadaşının yüzüne 6 ay önce asit atıldı, hala tedavisi devam ediyor” dedi.Kızının ve kardeşinin hastanede tedavisinin devam ettiğini ve büyük acılar çektiklerini belirten Halil İbrahim Sezer, “Kızım sürekli ağlıyor. Kız kardeşimin yüzünde ve vücudunda büyük yanıklar var. Kimse hiçbir ses duymamış, evde olay sırasında annem, babam da var. Onlar da başka odalarda uyuyormuş. Vücutlarında yanmayı hissedince fark etmişler” diye konuştu.

Yukarı