İç Açı

Baykal da mutlu: Tarihi bir sonuç, iftihar ediyorum

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, şaibeli referandumun sonuçlarına ilişkin “Tarihi bir sonuçtur, ama daha 2019’da görülecek hesabımız var” diye konuştu.

16 Nisan’daki şaibeli ve sayısız usülsüzlükle gerçekleşen referanduma ilişkin ülke genelinde protesto ve itirazlar devam ederken, CHP cephesinden ilginç yorumlar gelmeye devam ediyor.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal,  iptal edilmesi için CHP’nin YSK’ya başvurduğu şaibeli referandumun sonuçlarına ilişkin “Tarihi bir sonuçtur, ama daha 2019’da görülecek hesabımız var” diye konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaretinde açıklamalarda bulunan Baykal, İstanbul’da yarışı önde bitiren ‘Hayır’ oyları için “Bugün İstanbul il örgütümüzü kutlamak için bu ziyareti yapıyorum. Alınan sonuç tarihi bir sonuçtur. Türkiye bakımından önemli gelişmelerin ilk oylaması olmuştur. İstanbul’da sağlanan başarı Türkiye için dünya için bir umut olmuştur.” dedi.

“Daha ikinci devre var”

Bu tablo maçın bittiği tablo değil. Ofsayttan gol atıldığı iddası var ama maç bitmez maç devam ediyor. Daha ikinci devre var. Daha 2019’da görülecek hesabımız var.

Baykal konuşmasında şunları söyledi:

“İftihar ediyorum”

Bu duygunun bize yüklediği sorumluluğu hep beraber bir kez daha hissedelim istiyorum. Bundan sonrasına böyle bir noktadan yürümekte olduğumuzu söylemek istiyorum, bu bir son değil, önemli bir başlangıçtır. Türkiye açısından her türlü gücü, yetkiyi, devletin günlük siyaset dışında tutulması gereken olanakların seferber ederek yürütülen referandum karşısında toplumumuzun çeşitli kesimlerinin yeter artık dercesine dayatmacı girişimi frenleme konusunda yüksek bir iradeyi sergilediğine tanık olduk. Bu çok önemlidir. Ben ülkem ve partim adına iftihar ediyorum.

Yukarı