İç Açı

TKH'den gözaltılara ilişkin açıklama: Bir suçlu varsa o da oy hırsızlarıdır, "Hayır" diyenleri serbest bırakın!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), referandumu protesto edenlerin gözaltına alınmasına ilişkin sert bir açıklama yayımladı.

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), referandumun şaibeli sonuçlarını protesto edenlere yönelik gözaltı terörüne ilişkin sert bir açıklama yayımladı.

İstanbul’da YSK’nın mühürsüz oy kararını protesto eden aralarında ÖDP il yöneticilerinin bulunduğu 38 kişi, “Evet’in Meşru Olmadığı Yönünde Halkı Galeyana Getirmek” suçlaması ile gözaltına alınmıştı.

TKH’nin açıklamasında oylarına sahip çıkanların “Halkı galeyana getirmek” suçlamasıyla gözaltına alınmasının AKP’nin çaresizliğini gösterdiğine dikkat çekilerek, “Gözaltına alınan yurttaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır!” denildi.

Açıklama şöyle:

“Bir suçlu varsa o da oy hırsızlarıdır

Hayır diyenleri serbest bırakın!

AKP güdümündeki YSK’nın hukuk dışı uygulamalarından sonra AKP Yargısı da devreye girdi ve Hayır oyu verenler gözaltına alınmaya başladı.

Oylarına sahip çıkan, hakkını arayanların “halkı galeyana getirmek” gibi bir suçlama ile gözaltına alınması, AKP’nin büyük halk direnci karşısındaki çaresizliğinin göstergesidir.

Buradan sesleniyoruz:

Gözaltına alınan yurttaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır!

Bu halkın sesini zorbalıkla susturamayacağınızı artık kabul edin…

Ne yaparsanız yapın HAYIR inadımızı, kararlılığımızı ve mücadelemizi durduramayacaksınız.”

Yukarı