İç Açı

AKP'nin tetikçisinden Cumhuriyet'e 'kayyım' çağrısı

AKP’nin medyadaki tetikçisi Cem Küçük, Cumhuriyet gazetesine kayyım atanması çağrısı yaptı.

AKP’nin medyadaki tetikçisi Cem Küçük, Cumhuriyet gazetesinin tutuklu yazar ve yöneticileriyle ilgili olarak dün açıklanan iddianameden sonrası gazete kayyım atanması çağrısı yaptı.

Cumhuriyet gazetesinin yaklaşık 5 aydır tutuklu bulunan yazar, yönetici, çizer ve avukatlarıyla ilgili dün yayımlanan iddianamede halen yurtdışında olan gazetenin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar 1 numaralı şüpheli olarak yer almış; Ahmet Şık, Kadri Gürsel ve Hikmet Çetinkaya’nın da aralarında olduğu toplam 19 kişi arasında Twitter’da “jeansbiri” hesabının sahibi olduğu tespit edilen Ahmet Kemal Aydoğdu da ‘şüpheli’ olarak yer almıştı. Gazeteci Ahmet Şık ve Can Dündar için “Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis talep edilmişti.

“Türk yargısı niye duruyor?”

Tetikçi Cem Küçük, yayımlanan iddianame ile olarak aralarında halen ‘FETÖ’ sanığı olarak yargılanan Murat İnam’ın bulunduğu savcıları Twitter adresinden “Alkışlıyorum” diye tebrik ederken, “Dündar-Atalay-Gürsel üçlüsünün 2013-16 arası FETÖ’nün kucağında ve kontrolünde olduğu net kanıtlarla ispatlanmıştır bu iddianamede.” diye yazdı.

Geçmişte Gülen Cemaati’ne yönelik övgü dolu yazıları bilinen Küçük, MİT TIR’larının durdurulması olayı için de “Cemaat’in FETÖ’ye döndüğü gün o gündür. Yani 1 Ocak 2014’tür. Sonrasındaki her destek teröre yardımdır.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet gazetesinin o dönem ‘FETÖ’nün emrinde Türk Devleti’ne savaş açtığını iddia eden AKP’li yazar, “Cumhuriyet paçavrasına hala kayyum atanmaması da utançtır. Türk yargısı niye duruyor? Bu gazete asli sahipleri Atatürkçülere verilmeli.” diyerek de çağrıda yaptı.

Yukarı