Gençlik

VİDEO | Öğrenci yurdunda isyan!

Üniversite öğrencilerinin kaldığı bir yurtta isyan çıktı.

Malatya’da üniversite öğrencilerinin kaldığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu erkek öğrenci yurdunda yemekhanede çıkan yemeklere tepki gösteren öğrenciler, dün gece eylem yaptı.

Zafer Mahallesi Mehmet Buyruk Caddesi’nde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Battalgazi Yurt Müdürlüğü bünyesindeki erkek öğrenci yurdunda kalan öğrenciler, gece saatlerinde yurt bahçesine çıkarak eylem yaptı. Yurt yemekhanesinde çıkan yemekleri protesto eden öğrenciler “Yönetim istifa” ve “Susma, sustukça sıra sana gelecek” sloganları atarak uzun süre eylem yaptı. Polis ekipleri de bölgeye gelirken, öğrencilerin yurt dışına çıkmalarına izin verilmedi. 

Yurt yönetiminin uzun süren ikna çalışmaları karşısında ikna olmayan öğrencilere, binada bulunan öğrenciler de camlardan alkış tutarak destek verdi.

Öğrenciler bir süredir yemek ve temizlik konularında sorunlar yaşadıklarını belirterek, yurt yönetimine sorunların iletilmesine rağmen çözüm üretilmediğini savundular. Polis ekiplerinin de ikna etmeye çalıştığı yüzlerce öğrenci gece yarısından sonra eylemlerine son vererek yurda girdi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yukarı