Sportmence

Rasim Ozan'ın MİT dosyalı tehdidi fos çıktı: "Şahsın nüfuz ticareti yaptığı..."

Fenerbahçe Kulübü, yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı’nın MİT dosyalı tehdidi ile ilgili resmi siteden bir açıklama yaptı

AKP’li futbol şovmeni Rasim Ozan Kütahyalı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı canlı yayında “MİT dosyası” göstererek tehdit etmişti.

Kütahyalı canlı yayında ekrana doğru dosya sallayarak “Aziz Yıldırım, maymunun 2017 yılında hapishaneye girecek. Garantili… Yüzde yüz… Anladın sen. Aslanlar gibi Savcı Serdar Coşkun’un iddianamesine göre FETÖ ile işbirliği yapıp parada anlaşamadınız” ifadeleri kullanmıştı.

Kulüp’ten açıklama

Fenerbahçe Kulübü, Rasim Ozan Kütahyalı’nın MİT logolu dosyayı işaret ederek yaptığı açıklamaların ardından MİT’e resmi başvuru yaptıklarını ve dosyayla ilgili herhangi bir bilginin bulunmadığının kendilerine bildirildiğini duyurdu. Kulübün açıklamasında, “adı geçen şahsın nüfuz ticareti yaptığı hususu bir kez daha ortaya çıkmıştır.” denildi.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle;

“23 Ekim 2016 Pazar günü Beyaz TV ekranlarında yayınlanan “Beyaz Futbol” isimli programda, Rasim Ozan Kütahyalı isimli şahıs, elinde MİT logolu bir dosyayı işaret ederek bir takım ithamlarda bulunmuştur.

Konuyla ilgili kulübümüzün MİT’e yapmış olduğu resmi başvuru sonucunda, ilgili kurumun kayıtlarında, söz konu şahsın iddia ettiği konularla ilgili bir bilginin bulunmadığı tarafımıza bildirilmiştir. Bu şekilde, adı geçen şahsın nüfuz ticareti yaptığı hususu bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Kamuoyuna daha önce bildirdiğimiz şekilde, kulübümüze ve yöneticilerimize iftira atan bahse konu şahısla ilgili gerekli suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”

Yukarı