Sportmence

Futbol hakeminin katliam sevinci: Noel babanız hep hediye getirecek değil ya...

Reina katliamının ardından Kütahya il hakemi olduğu öğrenilen bir kişi, sosyal medya hesabından çirkin bir paylaşımda bulundu.

39 kişinin yaşamını yitirdiği Reina Katliamı’nın ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bağlı Kütahya il hakemi Süleyman Belli, sosyal medya hesabından “Noldu, Noel babanız hep hediye getirecek değil ya. İçtiğiniz rakı, biralar belki öbür tarafta şefaatçiniz olur dermişim, avucunuzu yalayın” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Ancak Belli, sosyal medyada gelen yoğun tepkilerden sonra yaptığı paylaşımını sildi.

TFF’den açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu ise halem Süleyman Belli ile ilgili açıklama yaparak, ‘konunun incelendiğini’ bildirdi.

TFF’den skandal olayla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Medyada yer alan ve TFF’ye bağlı bir il hakeminin sosyal medya hesabından 1 Ocak 2017 günü yaptığı iddia edilen bildirimler, kamuoyunda haklı tepkilere neden olmuş, olayla ilgili Federasyonumuz tarafından yapılan işlemler konusunda kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Hakemlerin, sosyal yaşamı ve davranışları ile futbol camiasını küçük düşürecek tutum sergilemesi, sosyal paylaşım sitelerinde milli, ahlaki ve sportif kültüre aykırı yazı, yorum ve paylaşımlarda bulunması lisans iptaline varan disiplin yaptırımlarına tabidir.

İl hakeminin gerçekleştirdiği iddia edilen fiil, Futbol Disiplin Talimatı uyarınca, Merkez Hakem Kurulunca incelenecek ve düzenlenecek rapor doğrultusunda söz konusu kişi disiplin kuruluna (AFDK) sevk edilebilecektir”

Yukarı